понеділок, 28 травня 2018 р.

Звіт про роботу МО В 2017-2018 н.р.


     
Методичне об’єднання у своїй роботі в 2017 – 2018 навчальному році керувалося Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Державним стандартом базової та повної середньої освіти, Державною національною програмою «Освіта. Україна 21 століття», Листом МОН України «Методичні рекомендації щодо вивчення базових предметів у 2017 – 2018 навчальному році», іншими законодавчими й нормативними актами України.
     Протягом навчального року МО працювало згідно складеного плану. Заплановану роботу виконано і запротокольовано. Підсумок роботи МО дає підстави вважати її задовільною.
     У минулому навчальному році МО вчителів гуманітарних наук працювало над проблемою «Впровадження сучасних новітніх педагогічних технологій в практику роботи вчителів гуманітарних дисциплін». Протягом року було проведено 5 засідань МО згідно з річним планом роботи : методичний консиліум, семінар, калейдоскоп творчих ідей, круглий стіл, методична оперативка. Уся діяльність МО здійснювалася на основі педагогічного аналізу, планування як на поточний період, так і на перспективу згідно з програмою розвитку школи, забезпечувала безперервне зростання професійного рівня вчителів і реалізації науково – методичної проблеми школи.
      Вчителі брали активну участь в обговоренні актуальних питань методики викладання предметів на засіданнях МО, а також педрадах та педчитаннях. Кожен вчитель підготував виступ  з  аналізом роботи над обраною методичною проблемою.
      Багато уваги приділялося забезпеченню індивідуальної безперервної самоосвіти і росту професійної культури. Кожен учитель МО постійно слідкує за новими програмами та методичними посібниками з предмета та суміжних областей знань, вивчає методичну та загально – педагогічну літературу, вивчає практичний досвід учителів школи. За звітний період  учителями було організовано взаємовідвідування уроків та позакласних заходів з предмета. Взаємовідвідування відкритих уроків сприяє оновленню педагогічної діяльності учителів.
Протягом року учителі-філологи провели на високому методичному рівні відкриті уроки:
·     «Вальтер Скотт – засновник пригодницького роману» - 7-А клас, зарубіжна література, учитель Калениченко Л.Л.
·     « Тричі мені являлася любов…»(за збіркою І.Я.Франка «Зівяле листя») – 10 клас, українська література, учительЯрошинська Л.М.
·     «Колядує зима…». Узагальнення та систематизація знань з теми «Дієприкметник» - 7-А клас, українська мова, учительЯрошинська Л.М.
·     «Життєвий подвиг О. де Бальзака» - 9 клас, зарубіжна література, учитель Калениченко Л.Л.
·      «Музи Генія (інтимна лірика Т.Г.Шевченка)» - українська література 9 клас, учитель Ярошинська Л.М.
      Самостійна робота вчителя з удосконалення  педагогічної майстерності – основна форма методичної роботи у міжкурсовий період.  Загальною методичною проблемою МО вчителів гуманітарних наук була проблема впровадження інноваційних технологій. Вчителі плідно працювали з науково-методичною літературою і звітували на засіданнях МО про свої здобутки. Майже кожний учитель гуманітарних наук продемонстрував практичними заходами і відкритими уроками рівень володіння і практичного застосування інновацій у педагогіці. Форми роботи різноманітні: розробка і написання проекту, дебати, конференції, ділові ігри, групові, парні та колективні види співпраці.
     Також у цьому навчальному році на базі Зазимського  ЗЗСО учитель української мови та літератури Ярошинська Л.М.провела  майстер-клас для вчителів української мови та літератури шкіл району.
Майстер-клас Ярошинської Л.М.,
« Формування в школярів уміння вчитися засобами гуманітарних предметів»

Творчість відкриває в дитячій душі
                                                               ті куточки, в яких дрімають
                                                           джерела добрих почуттів.
                                                                                      В.О. Сухомлинський

      21 лютого 2018 року, в Міжнародний день рідної мови, на базі Зазимського закладу загальної середньої освіти відбувся майстер-клас для вчителів української мови й літератури Броварського району на тему: «Формування в школярів уміння вчитися засобами гуманітарних предметів».
       Метою цього заходу було підвищити рівень професійної компетентності вчителів української мови та літератури для організації й стимулювання учнівської творчості, а також використання інтерактивних засобів навчання на уроках української мови та літератури. Були визначені й сформульовані завдання майстер-класу. Це поглибити знання педагогів про цілі, мету, мотивацію і зміст роботи над розвитком творчих здібностей учнів, сприяти оволодінню вчителями змістом і технологіями інтерактивного навчання, ознайомити з досвідом роботи вчителя української мови та літератури Ярошинської Л.М. щодо сучасних підходів до організації роботи над розвитком учнівської творчості, спонукати педагогів до професійного й особистісного самовдосконалення.
     Для створення сприятливого психологічного клімату, комфортної атмосфери директор школи Нохріна Л.І. привітала всіх учасників форуму і презентувала навчальний заклад., а потім озвучила організаційні питання, ознайомила учасників з планом роботи. Було аргументовано мотивацію й визначено актуальність теми майстер-класу.

     Наступним етапом роботи майстер-класу стало ознайомлення колег з досвідом роботи вчителя української мови та літератури Ярошинської Л.М. Учасники заходу переглянули мультимедійну презентацію «Інноваційні технології навчання у розвитку творчих здібностей учнів на роках української мови та літератури».

     Ярошинська Л.М. запросила гостей на відкритий урок-інсценізацію з української літератури у 9 класі на тему : « Музи Генія» (інтимна лірика Т.Г.Шевченка).

     Учитель вміло активізував навчальну, пізнавальну діяльність школярів і керував нею, налаштовуючи учнів на досягнення результату. Урок містив елементи театралізації, супроводжувався мультимедійною презентацією, а учні показали високий рівень володіння матеріалом і прекрасні акторські здібності.

     Память потрібна не тільки мертвим, память потрібна насамперед живим, бо народ, осяянний памяттю, безсмертний! Усі запрошені на майстер-клас, стали активними учасниками загальношкільного заходу «Ангели в терновому вінку» (приуроченому до річниці розстрілів на Майдані у лютому 2014 року), яке підготувала Ярошинська Л.М. Усі учасники заходу ще раз пригадали трагічні події зими 2014 року та в скорботі низько схилили голови перед памяттю людей різного віку, яких було жорстоко вбито у мирний , цивілізований час ХХІ століття. Темні часи пройдуть. Буде колоситися хліб. Будуть сміятися діти. Буде жити Україна! І для нас є святим обовязком гідно вшанувати героїв. Щоб ми памятали : хто і за що загинув. Щоб ми не зрадили їх! Герої не вмирають!

     На закінчення підведено підсумки роботи семінару-практикуму, який пройшов у творчій атмосфері в формі діалогу, а його учасники отримали багато корисної інформації для розвитку своєї креативної особистості.
      За наслідками діагностики всі вчителі налаштовані на активне впровадження   нових технологій, а саме: проектних, інформаційно-комунікативних, інтерактивних, технології розвитку творчої особистості, розвитку критичного мислення та інших.
    Одним  із найважливіших пріоритетів  діяльності  роботи МО є робота  з обдарованою молоддю, головними завданнями  якої є  плекання любові до рідної мови,  культури, формування  творчої особистості.  Показниками такої роботи стають Шевченківські дні, предметні тижні, творчі позашкільні конкурси громадянського напряму, День рідної мови, День української писемності, ювілейні літературні дати.
     Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

     9 листопада – День писемності. Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

    До святкування Дня української писемності і мови долучилася вся шкільна родина  Зазимського ЗЗСО. Було розроблено план заходів по відзначенню цієї дати календаря.
·     До Дня української писемності учні 11 класу ( кл.керівник  Ярошинська Л.М.) підготували лінійку на тему: «О рідне слово, пращура молитво…».
·     Бібліотекар школи Яшина Л.А. організувала виставку літератури, присвячену Дню української писемності та мови.
·     Класні керівники 5-11 класів провели класні години на тему : «Мови чарівної  голос».
·     А також було проведено І етап XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможці конкурсу були нагороджені Грамотами на загальношкільній лінійці.
·     09.11.2017 р. було оголошено Днем вишиванки у школі «Одягни український бренд – вишиванку!»
·     09.11.2018 р. було організовано написання Всеукраїнського диктанту єдності «З Україною в серці».
·     Для учнів 1-4 класів – конкурс малюнків «Мова калинова, чари барвінкові».

     Традиційно, у цей день у нашій школі  пройшли заходи  під гаслом  «Моє диво калинове, кохана українська мово!» Метою всіх проведених заходів було:

ü донести до учнів красу і багатство української мови;

ü формувати відчуття краси рідної мови;

ü розвивати мовленнєві здібності учнів;

ü збагачувати словниковий запас;

ü виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

      Відзначення Дня української писемності і мови розпочалося урочистою лінійкою «О рідне слово, пращура молитво…». Лінійку підготували і провели учні 11 класу, класний керівник Ярошинська Л.М.

      Бібліотекар школи спільно вчителями-словесниками підготували виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «Любіть Україну і мову її солов'їну».

      На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу .
     
      Сила слова безмежна! Воно здатне робити диво, бо хвилює найтонші струни людського серця. І саме тому до Дня української писемності та мови з метою формування в учнів любові до рідної мови,бажання її вивчати, удосконалювати мовленнєві здібності та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, у школі було проведено класні виховні години на тему : «Мови чарівної голос» (1-11 класи) (Відповідають класні керівники та класоводи).

Книги – морська глибина,

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перла виносить


      У цей день для шановних читачів бібліотеки в читальному залі   учитель зарубіжної літератури Калениченко Л.Л. провела для учнів 7-А класу бібліотечний урок : «Вальтер Скотт – засновник пригодницького роману"

      Нині проводиться багато конкурсів знавців української мови. Одним із наймасовіших і найпопулярніших є Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, який уже вісімнадцятий рік упевненою ходою крокує не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники. Це підтвердження того, що словесність – початок усіх наук. Вона - джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає силу і розливається могутньою рікою духовності. У нашій школі 9 листопада стартував І етап цього конкурсу. Учні школи з великим задоволенням беруть участь у даному змаганні. 

       Мова - це серце нації і канва, на якій народ вишиває узори свого буття. Мова - це особистість, вона має обличчя, свій характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле і майбутнє. Мова - це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ постійно докладає свій досвід, розум і почуття.
9 листопада у школі було організовано написання диктанту національної єдності. Учні активно долучилися до цієї акції і написали свій диктант для піднесення статусу української мови, її престижу, піднесення рівня мовної освіти, удосконалення навиків майстерного володіння словом.

Вишиванка - символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

Вишиванка - дитинча кирпате,

Що квітки звиває в перепліт,

Материнські ласки, усміх тата,

Прадідів пророчий заповіт.

      У ході проведення свята 9 листопада було оголошено Днем вишиванки у школі, який пройшов під гаслом : «Одягни український бренд – вишиванку!».

     Учні школи з гордістю та пошаною прийшли до школи одягнені у національний одяг.  Звісно, вишите вбрання ще не робить людей патріотами. Однак якщо дітей змалку привчати пишатися рідним, то і надалі вони з гордістю представлятимуть нашу славну Україну. По закінченні акції було зроблено виставку з фотографій школярів у вишиванках.

     Любов до батьківщини неможлива без любові до рідного слова. Тільки той може осягнути своїм розумом і серцем красу, велич і могутність держави, хто збагнув відтінки і пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як добрим ім'ям своєї родини. Мов на світі багато, але найріднішою є та, яку ти почув у перші хвилини свого життя.

      З метою залучення учнів до джерел української національної історії та культури, збереження та прищеплення українських традицій, осмислення себе частинкою великого українського народу з 6 по 9 листопада було проведено конкурс малюнків «Мова калинова – чари барвінкові»  серед учнів 1-4 класів.

Звіт
про проведення тижня зарубіжної літератури у Зазимському ЗЗСО
                       Люди перестають думати,
                        коли перестають читати
                                                         Д.Дідро

       З метою розвитку знань, умінь, творчих здібностей учнів у нашій школі з 22 по 26 січня 2018 року проходив Тиждень зарубіжної літератури.
Головним завданням якого було:
·       популяризація зарубіжної літератури як шкільного предмета і сумісних з нею дисциплін;
·       розвиток інтересу учнів до зарубіжної літератури і читання;
·       поглиблення і поширення знань учнів із предмета;
·       виявлення літературно-обдарованих учнів;
·       організація неформального учнівського спілкування, розвиток самостійної творчої діяльності школярів.
       Був складений окремий план проведення тижня,   і всі заходи відбулися за планом.  

     «Зупинись і подумай! Чи можеш ти жити без літератури? Чи буде повним твоє життя без книги, без поезії, без театральних вистав?» Саме такими словами було розпочато загальношкільну лінійку " Література - сонце ясне", яку підготували і провели учні 7-А класу, із класним керівником Калениченко Л.Л. Учитель зарубіжної літератури Калениченко Л.Л. оголосила план заходів в рамках предметного Тижня. 

      Протягом тижня був оформлений стенд «Життя коротке, література вічна», на якому були представлені кращі твори класиків світової літератури.

     Було також організовано виставку дитячих малюнків за творами улюблених письменників "Сторінками улюблених творів".

     У вівторок 23 січня учитель Калениченко Л.Л. гостинно запросила колег на відкритий урок зарубіжної літератури у 9 класі на тему : "Життєвий подвиг О.де Бальзака". Присутні на уроці з перших хвилин поринули у чарівний і вишуканий світ Франції, відчули дух Парижу, побачили красу його вулиць, відчули мелодійність французької мови.

     Бальзак – людина, яка сама себе створила. Його життєвий шлях - це відповідь на питання, як стати особистістю.В ході уроку, знайомлячись з нелегким життєвим шляхом письменника, який так багато часу віддавав праці, щоб досягти визнання і залишити по собі пам'ять, учні вивели формулу успіху за Бальзаком:УСПІХ = ЖАДОБА ДО ЗНАНЬ + ВІРНІСТЬ ОБРАНОМУ ШЛЯХУ +  КОЛОСАЛЬНА ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ+ЛЮБОВ ДО ЛЮДЕЙ
Сам письменник сформулював його так: «Працювати за десятьох, мати запасний мозок, зовсім не спати, бути успішним у задумах, відмовитися від розваг», а ще він вважав, що «все, що робиш, треба робити добре».  Учні відкрили для себе таємницю кохання великого письменника.

      Казка й далі буде мандрувати світом, якщо вона гарна. Усім людям хочеться послухати щось цікаве, незвичайне, але щоб обов'язково добрі герої перемогли й довго жили-поживали, ніякого лиха не знали.  Хоча казки розповідають про незвичайні події, та в кожній вигадці є щось і від реального життя. Яскраві казкові образи допомагають нам краще роздивитись у нашому повсякденні добро і зло, правду й кривду. Вони вчать нас бути добрими, щирими, працьовитими, застерігають від скупості, ледарства, брехливості.
Так у середу 24 січня було проведено казкове тестування. Школярі ще раз пригадали свої улюблені казки і героїв, які добре знайомі їм ще з дитинства.

      Говорять, що театр — це неповторна магія, яка зачаровує і спонукає знову й знову сюди приходити. Учні 7-Б класу відвідали молодших свої товаришів і представили до їхньої уваги інсценізацію казки О.Уальда "Хлопчик Зірка".

     У четвер 25 січня усі уроки зарубіжної літератури проходили мультимедійному кабінеті із використанням цікавих презентацій.

      Країна висхідного сонця – так називають японські острови. Це держава з дивовижною культурою та історією. Зараз Японією цікавляться багато. Адже з часів Другої світової війни японці зробили диво розвитку в плані інформаційних технологій, транспорту, торгівлі. Новітні телевізори, пристрої мобільного звязку та супутники, швидкісні потяги, «прориви» в медицині, в біотехнологіях – все це Японія в сучасності. І ввесь дивується : як народу Японії все це вдалося?

         Для того щоб осягнути незвичайну й незвичну для західного менталітету культуру Японії, учні 7-А класу підготували цікавий виховний захід " Яка вона - Японії душа?".

        Протягом п’яти днів учні демонстрували творчі здібності, ерудицію, приймали активну участь у різних конкурсах та вікторинах. Під час проведення таких заходів діти дізнались багато цікавого про життя і творчість письменників, збагатили свої знання про кращі твори світової літератури.
 
        Загалом Тиждень зарубіжної літератури був цікавим та пізнавальним. Варто зазначити, що завдяки таким заходам школярі починають краще готуватися до уроків, активніше беруть участь у літературних бесідах, більше і, головне, якісніше читають, цікавляться новинками зарубіжної літератури. А вчителі відчувають радість творчості, професійного зростання й духовної реалізації.

       В.О.Сухомлинський вбачав одне з головних завдань школи в тому, щоб «кожен крок до знань був гордим злетом птаха, а не стомленою ходою знесиленого мандрівника, який ледь тягне за спиною важку ношу». На мою думку, тижні зарубіжної літератури саме і відкривають перед нашими вихованцями можливість такого злету.
Звіт
про проведення тижня української мови

Тиждень української мови та літератури проходив
з 19.03.2018 – 25.03.2018 року

·       Метою всіх проведених заходів було:
·       Донести до учнів красу і багатство української мови;
·        Формувати відчуття краси рідної мови;
·        Розвивати мовленнєві здібності школярів;
·        Збагачувати словниковий запас учнів;
·        Виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.  
      Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .
     21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.
        До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина  Зазимського ЗЗСО .Згідно плану роботи школи з 19.02.2018 по 25.02.2018р., проведено тиждень української мови (в рамках святкування Дня рідної мови).
       Відкриття тижня «Мово моя калинова»  розпочалося урочистою лінійкою « Українська мова в моєму серці», традиційно проведеною у понеділок для всіх учнів школи. Лінійку підготували і провели учні 6 класу, класний керівник новицька І.В.

      Голова МО учителів-філологів Ярошинська Л.М. ознайомила учнів та учителів школи з планом проведення тижня.

       Бібліотекар школи Яшина Л.А. та Голова МО ЯрошинськаЛ.М. підготували виставку літератури, присвячену Міжнародному Дню рідної мови " Любіть Україну і мову її солов'їну".

     З метою виховання в учнів поваги до українських символів, було проведено у школі день - калейдоскоп вишиванок класу «Одягнімо, друже, вишиванку!» 

     З метою формування в учнів любові до рідної мови,бажання її вивчати, удосконалювати мовленнєві здібності та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, у школі було проведено лінгвістичний турнір для учнів 5-го класу ""Юні знавці рідної мови". Цікавими для школярів стали змагання. Команди активно відповідали, прагнучи здобути якнайбільше балів. За результатами турніру перемогу здобула команда "Мовознавців". Турнір підготувала і провела вчитель української мови Новицька І.В.

     Впродовж тижня класні колективи підготували цікаву виставку плакатів, присвячених Міжнародному Дню рідної мови «Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни».

     З метою залучення учнів до джерел української національної історії та культури, збереження та прищеплення українських традицій, осмислення себе частинкою великого українського народу у ході проведення тижня української мови було організовано виставку малюнків «Мова калинова – чари барвінкові»  серед учнів 1-4 класів.


      Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!
Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.
Звіт
про проведення Тижня іноземних мов
у Зазимському закладі загальної середньої освіти


      Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Але варто замислитись, що саме англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною, а саме англійською мовою, є потребою часу. Під час вивчення англійської мови ми знайомимось з традиціями і звичаями інших народів та переконуємось у неповторності власної української культури.
      
    З 19 по 25 березня 2018 року вчителями англійської мови Радченко Л.І. та німецької мови Нохріною Л.І. у нашій школі було проведений тиждень іноземних мов.

Метою проведення Тижня іноземних мов є:

  удосконалення знань, вмінь та навичок, отриманих на уроках , розширення світогляду та ерудиції учнів;

розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків;

виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою;

виховувати інтерес до вивчення іноземних мов.

          Досвід проведення тижня іноземних мов показав, що загальна невимушена, психологічно підготовлена мовленнєва атмосфера в школі, коли й інші педагоги виявляють мовленнєву ініціативу, сприяє вияву індивідуальних можливостей усіх дітей з різними здібностями.
     Під час проведення тижня вчителями іноземних мов були підготовлені та проведені різноманітні заходи. Насамперед, у перший день тижня була вивішена програма заходів, які відбуватимуться під час проведення тижня.
        У вівторок , 20 березня, традиційно було проведено лінійку, присвячену відкриттю Тижня іноземних мов " Вивчайте іноземні мови!". Лінійку підготували і провели учні 8 класу із класним керівником , учителем англійської мови Радченко Л.І. Лариса Іванівна ознайомила учнів школи із планом проведення та завданнями Тижня, розповіла про роль англійської мови у сучасному житті.

       У четвер 22 березня учитель 2-Б класу Борисовська А.О. запросила колег на відкритий урок англійської мови. Урок відповідав усім вимогам проведення сучасного уроку з іноземної мови. Діти виконували різноманітні цікаві завдання : працювали з роздатковим матеріалом, виконували різні завдання, була використана робота в групах. Урок був насиченим, цікавим, носив комунікативну спрямованість. Промайнув швидко, учні цікаво провели час, дізналися багато корисного та необхідного у вивченні англійської мови та культурі спілкування.

        У четвер учитель англійської мови РадченкоЛ.І. запросила колег та учнів школи на свято англійської мови "У світі поезії. Людські цінності" у актовий зал.У ході проведення свята прозвучали вірші англійською мовою, присвячені подіям на Майдані під час Революції Гідності. Також діти мали можливість продемонструвати свої творчі здібності : заспівати пісню, виконати танок або продекламувати вірш іноземною мовою. Веселий настрій та оплески глядачів були гарною нагородою для артистів.  Мета заходу була досягнута, адже школярі отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили на сцені. Беручи участь у таких заходах, діти розвивають творчі здібності, вдосконалюють мовленнєві навички, виявляють акторську майстерність. Свято було насиченим, цікавим та носило комунікативну спрямованість.

          Краса душі, краса любові – найвища на землі краса. Це велика людська сила. Любов – одне з найпрекрасніших почуттів людини. Найрозумніше, чого досягла людина – це уміння любити, поклонятися красі людини, яку кохаєш. Від любові народжується все прекрасне на світі. Живе лише той, хто вміє кохати. 
         У п'ятницю, 23 березня, відбулося англомовне свято для учнів 6-8 класів "Love is everything" (Кохання - це все). Діти читали вірші про кохання англійською мовою, змагалися у вправності розв'язування різних завдань, активно із великим задоволенням брали участь у різноманітних конкурсах. Весело і змістовно провели свій час.

       Сподіваємося, що Тиждень іноземних мов запам’ятається учням та педагогам школи, адже головною метою проведення тижня було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розвинути в учнів навички слухання та говоріння іноземною мовою, інтерес до творчості, розвинути в учнів логічне мислення та пам'ять.
        Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах.
        Дякуємо
вчителям іноземної мови та учням школи за активну участь у проведенні тижня.  

     Учителі Зазимського ЗЗСО брали активну участь у підготовці школярів до предметних олімпіад та конкурсів, які проводилися в Україні протягом звітного періоду. Учні школи виборювали призові місця.
Ø Учень 7-А класу Новицький М.О. зайняв призове ІІІ місце у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури  ( учитель Ярошинська Л.М.) .
Ø Учень 7-А класу Калениченко Я.С. зайняв І місце у ІІ(районному) етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. (учитель Ярошинська Л.М.).
Ø Учениця 9 класу Приходько І.В. зайняла призове ІІІ місце у ІІ етапі  XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика ( учитель Ярошинська Л.М.).
      Всі вчителі протягом  року провели цікаві пізнавальні заходи різноманітних форм (стіннівки, медіапроекти, інтелектуальні марафони, конкурси, вікторини, вистави, інсценізації, електронні презентації, літературно-музичні композиції).
         Шкільна бібліотека (бібліотекарЯшина Л.А.) протягом року була осередком розвитку  читацької компетентності, виховання вдумливого шанувальника книги, шукача цікавої  навчальної і художньої літератури. Традиційними стали бібліотечні уроки, бесіди, книжкові виставки. Але турбує те, що учні з роками все менше звертаються до бібліотеки, надаючи переваги комп’ютерним джерелам інформації.   
       Треба зазначити, що поряд із позитивними  результатами і здобутками в роботі МО є недоліки. Робота з обдарованими дітьми має бути постійно систематичною, а не фрагментарною напередодні олімпіад. У своїй діяльності учителям-філологам слід звернути увагу на більш ґрунтовну підготовку учнів до районних олімпіад з предметів гуманітарного циклу, в більшій мірі залучати учнів до пізнавальної діяльності, до роботи в предметних гуртках, підвищувати рівень міжпредметної інтеграції.





Немає коментарів:

Дописати коментар